אובדן כושר עבודה לעצמאיים

ביטוח אובדן כושר עבודה (א.כ.ע) נועד להגן עלינו מפני מצבים בהם לא נוכל לעבוד ולהתפרנס כראוי באופן זמני או קבוע, כתוצאה מתאונה שאירעה או מחלה שהתגלתה.

אף אחד מאתנו לא באמת מעוניין לחשוב על דברים רעים כמו תאונות או מחלות וככל שאנו צעירים, בריאים וחסונים אנחנו הרבה יותר סקפטיים ולא מאמינים ש-"לנו זה יכול לקרות". לצערנו, הסטטיסטיקה מראה כי אירועים כאלו אכן עשויים לקרות ובתדירות הרבה יותר גבוהה מאשר אנו יכולים להעלות בדעתנו. ביטוח אובדן כושר עבודה מבטח אותנו ואת יכולת ההשתכרות שלנו לאורך זמן. הוא מבטיח שאנו נקבל פיצוי הולם בשעת הצורך, על מנת שנוכל להתרכז באופן מלא בתהליך ההחלמה עם כמה שפחות חרדות כלכליות. 

ביטוח א.כ.ע כולל בתוכו, באופן מובנה גם כיסוי של "שחרור מתשלום פרמיה". כלומר, כל זמן שהמבוטח איננו יכול לעבוד וביטוח א.כ.ע "הופעל", לא רק שהוא מקבל את הפיצוי החודשי, אלא הוא גם יהיה פטור מתשלום דמי הביטוח השוטפים- ביטוח זה נותן תמורה מאוד גבוהה ביחס לפרמיה המשולמת והוא כדאי ביותר!  

ברוב המקרים, ביטוח א.כ.ע מעניק למבוטח בשעת הצורך פיצוי מרבי של עד 75% מהשכר וזאת כאשר המבוטח איננו יכול לעבוד כלל, אפילו לא באופן חלקי. במידה והמבוטח יכול לעבוד באופן חלקי- יקבל פיצוי חלקי באופן יחסי. 

חלק מהשכירים כידוע, זכאים לימי מחלה על פי החוק ומעבר לכך, המעסיק שלהם גם דואג להם לביטוח א.כ.ע כחלק מההפרשה החודשית הקבועה.

כעצמאיים, עליכם יהיה לדאוג לעצמכם ולכן, יהיה עליכם להעריך את ממוצע ההכנסות שלכם ב-12 החודשים האחרונים ולבטח 75% מהכנסה זו. זכרו כי לכם אין ימי מחלה מעוגנים בחוק! כמו כן, חשוב מאוד להגדיר בצורה נכונה את אופי העיסוק או המקצוע המדויק שלכם, כך שתוכלו לקבל פיצוי מתאים במקרה בו לא תוכלו לעבוד בעיסוק או במקצוע שלכם, בו עסקתם בחמש השנים האחרונות. 

לפוליסת אובדן כושר עבודה ניתן להוסיף כיסוי הרחבה בשם פרנצ'יזה– כיסוי המעניק בתום תקופת ההמתנה, פיצוי חודשי בגין החודשיים הראשונים של תקופת ההמתנה (שיכולה להימשך חודשיים או שלושה, לפי תנאי הפוליסה)

עצמאים יקרים, לאחר שהבנתם את גודל החשיבות של ביטוח אובדן כושר עבודה, נותר לכם רק לדעת באיזו חברת ביטוח כדאי לבחור