אל תוותרו על הג'וקר!

הכירו את חמש הטעויות הנפוצות ברכישת פוליסת ביטוח שכדאי לכם להימנע מהן החל מהפוליסה הבאה שתרכשו!

מבוטחים רבים פועלים מתוך חוסר מודעות בזמן כריתת חוזה הביטוח. מתוך הספק ומתוך הטלת הפקפוק יכולים לנבוע טעויות בלתי הפיכות. היו ערניים ושימו לב לאותיות הקטנות! אין לכם כל כך זמן לזה? היעזרו במומחים.

חיפוש מהיר בויקיפדיה מגדיר סָפֵק כמצב ביניים, בין אמונה לחוסר אמונה. מצב הנובע מתוך אי-ודאות, חוסר אמון או חוסר ביטחון בטענת עובדה, בפעולה, מניע או החלטה מסוימת. הספק מביא להטלת פקפוק ברעיונות מסוימים במציאות, ומוביל להשהיה או דחייה של פעולות רלוונטיות מתוך דאגה מפני טעות או מפני שגיאה.

אי ודאות כאמור, היא חלק אינטגרלי מחיינו ולמרות שאנו לא אוהבים את הרעיון שהיא מביאה עמה, אנו חייבים להתמודד אתה. כמו הרבה דברים בחיים, הבחירה בידינו האם להתמודד עם התופעה או להתעלם ממנה. ברוב המקרים, לטמון את ראשנו בחול ולהתעלם מבעיות לא יוביל לתוצאות חיוביות לאורך זמן- אפילו לבת היענה זה לא תמיד עובד.

מוחנו מתוכנת להתמודד עם מצבי ודאות ומאוד נח לו אתם. כל מקרה של חוסר יכולת לדעת מה יקרה אם… מוביל את המוח לפרש זאת כאיום שבהמשך יוביל להגברת החרדות שלנו. הבשורה הטובה היא שעם אי וודאות ניתן להתמודד וזאת על ידי שני אלמנטים: צמצום וקבלה.

5 הטעויות שאסור לכם לבצע כשאתם רוכשים פוליסת ביטוח!

טעות 1: לא ממלאים את הצהרת הבריאות באופן תקין- הביאו בחשבון שהדבר יכול לגרום   בעתיד לאפשרות ביטול החוזה על ידי חברת הביטוח או להפחתת סכומי ביטוח משמעותיים.

טעות 2: לא מציינים במפורש בסעיף הרלוונטי מיהם המוטבים ולכן יכולים בעתיד להיווצר ויכוחים, בעיות וחילוקי דעות.

טעות 3: משלמים פרמיות גבוהות מעבר למסוגלות הכלכלית שלנו או ללא קשר לצרכים שלנו.

טעות 4:  חושבים שהמציאות כפי שהיא מתרחשת כיום היא וודאית לגבינו גם בעתיד ולכן מתעלמים מהוספת מכיסויים חשובים לפוליסה.

טעות 5: דוחים את פעולת רכישת פוליסת ביטוח לגיל מאוחר (רק אל תשכחו שמרפי אורב מעבר לפינה).

כדאי לבדוק שאכן לא ביצעתם טעויות בעבר או האם ניתן לשפר את תנאי הפוליסות שלכם כיום!

ככל שנשאף להשתפר באופן תמידי בהבנת הגורמים המשפיעים עלינו, נרבה לשאול שאלות, לא נתבייש לקבל חוות דעת מקצועיות בנושאים שמעניינים אותנו ונטיב להבין את העולם, כך השפעת הספק על חיינו תקטן. עם זאת, עלינו להכיר בכך שלא ניתן לבטל לחלוטין את אי הוודאות כי לעולם לא נוכל להשיג את כל המידע הדרוש לנו. חיינו מלאים אי ודאות ואם נתלה את אושרנו בדברים שקיומם מוטל בספק, אנו גוזרים על עצמינו מראש חיי סבל. אושרנו צריך להתבסס על תחומי השליטה שלנו: ניסיון, כישורים, חברים, משפחה, דברים שהצלחנו להשיג.

אז אחרי שהבנו וצמצמנו את אי הוודאות, כיצד נוכל לקבל אותה?

זה פשוט. פשוט ננסה ליהנות מההרפתקה והאתגר שיש לחיים להציע, הרי אם היינו נולדים עם פתק שאומר לנו באופן מדויק כיצד חיינו הולכים להיראות, היינו משתעממים מהיום הראשון. עלינו ללמוד ולהכיר את הסיכויים והסטטיסטיקות, כי בינינו, רובם של תרחישי הבלהות הקיצוניים המתנהלים בדמיוננו אינם קורים בפועל והמציאות נוטה להיות הרבה פחות דרמטית. נאמץ גישה מכילה להפתעות ועיכובים כאשר נדאג להזכיר לעצמינו שאין תלות בין אושרנו לתוצאות כאלו ואחרות. נזכיר לעצמנו את יום האתמול בו חווינו גם אי ודאות מסוימת אשר הסתיימה עם סוף טוב או לפחות לא כל כך נורא.

החשוב ביותר, הוא לא לנסות לפעול בפעולות הימנעות כי כמו שאמרה הסופרת ברנה בראון:  "מרחב אי הוודאות הוא המקום בו הגיבור מתגבר על אתגרים, מסתגל למציאות חדשה, ויוצא להרפתקה".

אז מתי בפעם האחרונה הרשיתם לעצמכם לנסוע מבלי לנווט בוויז? מתי השקעתם סכום רציני בפרויקט שיש בו סיכון קטנטן? ומתי העזתם בפעם האחרונה לעצור רק לרגע את מרוץ החיים שלכם, בניסיון להבין לעומק לאן אתם רצים ומהו השווי האמתי של כל קלפי העתיד שלכם: תכניות חיסכון, גמל, פנסיה, השקעות?

טיפ ממני: אל תוותרו על הג'וקר!

רוצים להמשיך ולהתעדכן במיטב הטיפים והמאמרים שיסייעו לכם לבנות עתיד כלכלי בטוח יותר? הירשמו כעת לניוזלטר ותחשפו לעוד תכנים איכותיים, בעלי ערך רב שיגיעו ישירות לתיבת המייל האישי שלכם.

 

נהנתם? שתפו עם אחרים

הרשמה לניוזלטר

פוסטים אחרונים

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

אל תוותרו על הג'וקר!

הכירו את חמש הטעויות הנפוצות ברכישת פוליסת ביטוח שכדאי לכם להימנע מהן החל מהפוליסה הבאה שתרכשו! מבוטחים רבים פועלים מתוך חוסר מודעות בזמן כריתת חוזה

קרא עוד »

להתעצם גם בזמן מחלה קשה

מחלה קשה לצערנו, עלולה להפתיע בכל יום שיכול להיראות לנו כשגרתי. המיחוש לסירוגין מצד שמאל, העיוות הפתאומי לצד ימין, תחושת החולשה מלמטה והסחרור מלמעלה- כל

קרא עוד »

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך