להתעצם גם בזמן מחלה קשה

מחלה קשה לצערנו, עלולה להפתיע בכל יום שיכול להיראות לנו כשגרתי. המיחוש לסירוגין מצד שמאל, העיוות הפתאומי לצד ימין, תחושת החולשה מלמטה והסחרור מלמעלה- כל אלו יכולים להוות תסמינים מקדימים ונורות אזהרה לכך שעלינו למהר לבדוק עצמנו  אצל רופא מומחה.

אם היינו משחקים משחק אסוציאציות והייתי אומר לכם את המילה "אריה" כנראה מיד היה קופץ לכם לראש: חוזק, שליטה, עצמאות, מלוכה. אבל אם הייתי אומר לכם את המילה "סרטן" כנראה שהיו צפים בכם רגשות של פחד, אימה, הדחקה, מוות. איכשהו התעלמנו לרגע מהחיה הקיימת ועשינו קישור למחלה סופנית.

אם ננסה לנתק לרגע את הרגש האנטי ונתמקד בהכרת החיה עצמה, נוכל ללמוד מהתנהגותה דברים חיוביים רבים. הסרטן משתייך לחסרי החוליות ובעל שלד חיצוני המשמש להגנה. כשהסרטן מרגיש לחץ ואי נוחות הוא מבין שהשלד הקטן שלו כבר לא מתאים לו, אז מה עושה? הוא מתחבא מתחת לנקיק או סלע מסוים וממש שובר את השלד הקיים, כך שבמקומו נוצר שלד חדש- גדול יותר וחזק יותר. ככה שוב ושוב מתבצע תהליך ההעצמה הזה, עד יומו האחרון של הסרטן.

למה חשוב לרכוש ביטוח מחלות קשות לכל בני המשפחה?

  1. כי אם אחד מבני הבית חלילה חולה, כל המשפחה חולה. משפחה כזו זקוקה לפחות לסכום של 10,000 ₪ בכל חודש על מנת להתמודד עם המצב ולא לקרוס כלכלית.
  2. כי זמן מאבק ממוצע במחלה קשה הוא בין 12-18 חודשים. כשאין תלות בעלויות הטיפולים היקרים וישנו גיבוי כלכלי בתקופה זו, למשפחה כולה תהיה היכולת לפנות יותר זמן ומשאבים נפשיים לצורך החלמה מהירה ככל שניתן.
  3. כי כאשר ילד חולה, ההורים אינם יכולים לעבוד במשמרות מלאות כבעבר. במקרה כזה חייב שיהיה עוגן כלכלי משלים על מנת שנוכל להמשיך לשלם את ההוצאות הקבועות: משכנתא, רכב, חוגים, כלכלת הבית ועוד.

איך להגן על עצמנו מפני מחלה קשה?

על ידי רכישה של ביטוח מחלות קשות, בעלות של כמה עשרות שקלים בודדים, תוכלו לרכוש הגנה מפני רוב המחלות הקשות הנפוצות כיום, לקבל במידת הצורך (והלוואי שלא נצטרך) מאות אלפי שקלים, ובכך כבר היום, כשאנו בריאים, נוכל להיות יותר רגועים שעתידנו לא ייפגע, לפחות לא מהפן הכלכלי. מכאן ואילך, לשמור על בריאותנו התקינה זוהי האחריות האישית של כל אחד מאתנו.

ונחשו כמה זה עולה? (רמז: זה רק נראה יקר)

  • גבר בגיל 40 (לא מעשן) עלות לפיצוי בסך 10,000 ₪ : 5 ₪ בלבד.
  • ילד/ה בגיל 10 עלות לפיצוי בסך 100,000 ₪ : 9 ₪  בלבד. (שימו לב: סכום הפיצוי גדול פי 10 מאשר מבוגר בשל הסיכון הנמוך)

כפי שאתם רואים, ממש לא מדובר בביטוח יקר, כזה שלא ניתן לעמוד בו, אלא בסוג ביטוח שחייב להיות לכל אחד מאתנו כעוגן למקרה קטסטרופה.

פוליסת ביטוח מחלות קשות היא פשוטה מאוד להבנה- זוהי פוליסת סיכון לכל דבר ועניין, כלומר אין צבירה של סכום כסף. בביטוח מסוג זה תהיינה רשימה (שונה בין כל חברת ביטוח) של מחלות מוגדרות, יש סכום ביטוח נקוב בפוליסה, אם קרה מקרה ביטוח- ישולם סכום הפיצוי. אם לא קרה, לא ישולם. כמו בביטוח הרכב שלכם, רק שכאן מדובר על גופכם. תעריף הביטוח שונה בין אחד לשני לפי מין, גיל, מחלות רקע, גורמי סיכון (סיגריות למשל) ועוד.

אם חלילה נצטרך לעבור אירוע מטלטל ומאתגר בחיינו, חשוב שנדע לעצור לרגע ולזכור את תהליך ההתפתחות של הסרטן (בעל החיים) שבו לחץ ואי נוחות הם אינם דברים רעים אלא מהווים תמריץ לצמיחה והתפתחות. לכן, כאשר נחוש בהם בפעם הבאה נוכל לקחת כמה רגעים שקטים לעצמנו כדי להפנים את התהליך שאנו צפויים לעבור ולצאת בעקבותיו גדולים יותר ומחוזקים יותר!

רוצים להמשיך ולהתעדכן במיטב הטיפים והמאמרים שיסייעו לכם לבנות עתיד כלכלי בטוח יותר? הירשמו כעת לניוזלטר ותחשפו לעוד תכנים איכותיים, בעלי ערך רב שיגיעו ישירות לתיבת המייל האישי שלכם.

 

 

נהנתם? שתפו עם אחרים

הרשמה לניוזלטר

פוסטים אחרונים

להתעצם גם בזמן מחלה קשה

מחלה קשה לצערנו, עלולה להפתיע בכל יום שיכול להיראות לנו כשגרתי. המיחוש לסירוגין מצד שמאל, העיוות הפתאומי לצד ימין, תחושת החולשה מלמטה והסחרור מלמעלה- כל

קרא עוד »

אל תוותרו על הג'וקר!

הכירו את חמש הטעויות הנפוצות ברכישת פוליסת ביטוח שכדאי לכם להימנע מהן החל מהפוליסה הבאה שתרכשו! מבוטחים רבים פועלים מתוך חוסר מודעות בזמן כריתת חוזה

קרא עוד »

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך