10 סיבות מדוע כדאי להשקיע בפוליסת חיסכון כבר היום

מעוניינים להשקיע לטווח הקצר-בינוני? כדאי שתכירו לעומק את פוליסות החיסכון החדשות!

כן… למרות השם שאולי עשוי לבלבל מעט, מדובר דווקא בהשקעה ולא בחיסכון.

לפוליסות חיסכון מגוון רחב של מסלולי השקעה כאשר רמת הסיכון בהן יכולה להיות נמוכה מאוד או גבוהה מאוד על פי בחירה. רגע אחד לפני שאתם פותחים תכנית משלכם, חשוב מאוד שתדעו מהו האפיק המתאים ביותר לכם.

אדון צב ומר שועל נפגשו יום אחד באמצע היער. הצב מאוד שמח לרגע לפגוש חבר חדש אחרי שכמה ימים שלמים לא פגש באף אחד. השועל שמח לראות את הצב אפילו יותר- הוא לא אכל כלום כבר מעל 48 שעות. שאל הצב את השועל: "מה שלומך הבוקר?", "מצוין. אין תלונות בכלל" ענה השועל בטון ערמומי תוך כדי שהוא מלטף את שפתיו עם לשונו החלקלקה. בן רגע, התעשת אדון צב ונזכר בכל הסיפורים על השועל המסוכן והבין כי הוא עלול לטרוף אותו. אדון צב מאוד רצה לברוח אך ידע כי מר שועל הרבה יותר מהיר ממנו. לכן, נקט בטקטיקה אחרת, חייך אל מר שועל ונכנס אל תוך שריונו. מר שועל הרעב והמתוסכל, שכבר חשב לעצמו כי הצליח להשיג סוף כל סוף ארוחה טעימה, הבין שלא משיגים דברים בקלות אך לא וויתר. מר שועל חג סביב אדון צב דקות ארוכות, אך כאשר הדקות הפכו לשעות, מר שועל כבר התייאש. הוא נגס באכזבה בקומץ העלים הירוקים שהיו מעל הענף שלצדו והלך לחפש לעצמו קורבן אחר.

אתם בטח שואלים: מה הקשר של צב ושועל לפוליסת חיסכון? המשיכו לקרוא ותבינו…

10 סיבות מדוע כדאי לכם להשקיע בפוליסת חיסכון?
  1. ניתן לעבור בין מסלולי השקעה ללא אירוע מס.
  2. ללא מגבלת הפקדה
  3. ניתן לקבל הלוואה על הכספים בתנאים נוחים – כספכם המושקע ישמש כערבון
  4. הכסף נזיל  – בכל עת ניתן להוציא את הכסף
  5. האלטרנטיבה לשים את כספם בפיקדון בבנק או בעובר ושב לא כדאית- הריבית שתקבלו על כספם מהבנק צפויה להיות מקסימום 0.2% בשנה- וכשהאינפלציה תעלה, הכסף יישחק.
  6. נדל"ן בארץ – יקר והתשואות יחסית נמוכות. על פי אתר מדלן: בתל אביב נמכרו כ-4000 דירות בשנה האחרונה, מחיר ממוצע למ"ר קצת מעל 40,000 (!) ₪ והתשואה השנתית היא רק 3%.
  7. נדל"ן בחו"ל – דורש התמקצעות, ידע רב וקיים מס ירושה על הקרן.
  8. ניהול תיקי השקעות – מתאים לאנשים ספציפיים בלבד. עמלות יחסית גבוהות ורף ההשקעה שקובעים הגופים הגדולים והטובים ביותר צפוי להיות כמה מאות אלפי ₪. (גופים קטנים יותר עשויים להתפשר על סכומי השקעה נמוכים יותר אך יכולות הניהול שלהם לרוב, יהיו בהתאם)
  9. ניתן להשוות בין פוליסות החיסכון השונות בלחיצת כפתור אחת, ולבצע השוואה חכמה בהתאם לרמת הסיכון ואפיק ההשקעות בו הפוליסה מתמחה.
  10.  למבוגרים שבינינו צ'ופר נוסף- מגיל 70 ומעלה יש הטבת מס לפי סעיף 125 ד, ליחיד (13,321 ₪) או כזוג (16,321 ₪).

שימו לב, לקופת גמל להשקעה יתרונות לא פחות משמעותיים מזו של פוליסת החיסכון ואף יותר במקרים מסוימים, אך מכיוון שהיא מוגבלת בסכום ההשקעה שלה (כ-71 אלף ₪ בשנה בלבד), בחרתי להזכיר אותה במאמר נפרד כי קופת גמל להשקעה היא מכשיר השקעה מעולה אך מתאים לאנשים עם הון עצמי יחסית נמוך. בכל אופן, כדאי לבדוק האם לכם דווקא תתאים קופת גמל להשקעה במקום פוליסת חיסכון.

למרות שפע היתרונות שמציעה תכנית החיסכון למשקיעים, עדיין רבים מהם בוחרים מתוך חוסר מודעות להשקיע את כספם בצורה דומה אך שונה- דרך קרן נאמנות. פוליסות החיסכון הומצאו על ידי חברות הביטוח כדי לתת מענה לאותם אנשים המתעניינים בקרנות נאמנות אך רוצים ערך מוסף על ההשקעה שלהם. כאמור, היתרון הבולט ואולי המשמעותי ביותר של פוליסות החיסכון לעומת קרנות הנאמנות הוא הגמישות במעבר בין המסלולים מבלי שפעולה זו תיחשב מימוש לצורכי מס. כלומר, למרות שביקשנו לשנות מסלול השקעה ובעקבות כך השתנה כל תמהיל הנכסים שבהם אתם מושקעים, לא תשלמו כל מס או קנס! יתרון זה בא לידי ביטוי במיוחד ברגעי משבר (כמו וירוס הקורונה האחרון) שבהם חשוב מכל לשמור על כספינו ואולי להפחית סיכון מצד אחד, אך מצד שני לזהות פוטנציאל להזדמנויות ואולי דווקא להגדיל סיכון (כל אחד לפי אופיו וצרכיו).

התובנה המשמעותית של אדון צב היא שלא תמיד הפתרון האופטימלי הוא פתרון חיצוני וניסיון לברוח מבעיה מסוימת או ממקום מסוים לא בהכרח יפתרו אותה. כמו כן, הבין אדון צב כי באותו הרגע מסלול ריצה מהירה לא יהיה המסלול הנכון בשבילו אלא מסלול של ישיבה במקום, התכנסות פנימית וגיבוש טקטיקה חדשה.

השקעה נבונה בתכנית חיסכון תאפשר לנו במהלכה ליישם את התובנה היעילה של אדון צב. כשתהיה אפשרות לרוץ קדימה נוכל לרוץ קדימה, וכשנצטרך ברגעי סכנה לשבת במקום בסבלנות עד שזו תחלוף, נוכל לבחור לעשות זאת ללא כל בעיה. כעת, נשאר לנו רק לבדוק ולבחור את המסלול הנכון ביותר עבורנו בשלב זה.

 

רוצים להמשיך ולהתעדכן במיטב הטיפים והמאמרים שיסייעו לכם לבנות עתיד כלכלי בטוח יותר? הירשמו כעת לניוזלטר ותחשפו לעוד תכנים איכותיים, בעלי ערך רב שיגיעו ישירות לתיבת המייל האישי שלכם.

 

 

נהנתם? שתפו עם אחרים

הרשמה לניוזלטר

פוסטים אחרונים

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

אל תוותרו על הג'וקר!

הכירו את חמש הטעויות הנפוצות ברכישת פוליסת ביטוח שכדאי לכם להימנע מהן החל מהפוליסה הבאה שתרכשו! מבוטחים רבים פועלים מתוך חוסר מודעות בזמן כריתת חוזה

קרא עוד »

להתעצם גם בזמן מחלה קשה

מחלה קשה לצערנו, עלולה להפתיע בכל יום שיכול להיראות לנו כשגרתי. המיחוש לסירוגין מצד שמאל, העיוות הפתאומי לצד ימין, תחושת החולשה מלמטה והסחרור מלמעלה- כל

קרא עוד »

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך