האם גם אתם מפחדים לאבד את "הערכים השמורים"?

הגיע העת לגלות מהי הסיבה האמתית לכך שאנחנו מוכנים לשלם מחיר (אפילו יקר) כדי להבטיח את אושרם, בריאותם וביטחונם של היקרים לנו מכל- המשפחה שלנו.

דמיינו לכם שמכניסים רק אתכם לחדרון קטן וסגור, אף אחד לא מסתכל עליכם, הכל נעשה בעילום שם ואין מצלמות מסביב. נותנים לכם ארבעה ניסיונות להטיל מטבע של 10 שקלים. בכל פעם שיוצא לכם "עץ" תקבלו 10 שקלים נוספים, אם יוצא "פלי"- לא זכיתם בכלום. בסוף ארבעת הניסיונות אתם ניגשים למכונה בצד ומסמנים כמה פעמים בסך הכל יצא לכם "עץ" והיא משלמת לכם בהתאם- התהליך מתבצע על סמך אמון בלבד!

אם כך, כמה פעמים "עץ" הייתם טוענים שיצא לכם?

על פי מחקרים, שניים מכל שלושה אנשים שיחוו סיטואציה כזאת, לא יטענו כי זכו ב"עץ" בכל ארבע ההטלות, למרות הפיתוי לשקר. טוב, אולי הם לא יאמרו את כל האמת אך בהחלט גם לא את כל השקר. מסתבר שרובנו מונעים מערכים פנימיים מסוימים המכונים "ערכים שמורים"- ערכים שלמען קיומם נהיה מוכנים אפילו לשלם מחיר.

אדם צעיר, בריא וחזק, מדוע לו לחשוב על מותו בעודו בחיים?

למה אדם כזה יהיה מוכן לשלם עשרות או מאות שקלים בחודש על מנת לבטח את חייו, בזמן שהוא עצמו לעולם לא יוכל לממש את הפיצוי (אם בכלל יהיה כזה)?

מדובר בעניין של הערכה וערכים– עד כמה אנחנו מעריכים כיום את החיים שלנו (לאו דווקא שווי כלכלי) ואת האנשים הקרובים לנו ביותר. כמו כן, עד כמה חונכנו בילדותנו לערכים של נתינה, דאגה, אכפתיות- אותם ערכים ששמורים בתוכנו ויבואו לידי ביטוי כמעט בכל תהליך קבלת החלטות שלנו.

הסטטיסטיקה מצביעה על כך שמכל 10 "אלמנות שאירים", 7 מהן יורדות ברמת החיים לשני העשירונים התחתונים!

נשים שאיבדו את בעליהן מסיבות שכיחות כמו למשל מהתקף לב, סרטן ושאר מחלות קשות, נמצאות ברמת סיכון גבוהה מאוד להתרסקות כלכלית, כיוון שצריכות כעת לדעת להסתדר ללא משכורתו המלאה של הבעל.

בוודאי שהמצב יכול לקרות גם בצורה ההפוכה- לגבר אלמן, אך בגלל שכיחות מקרי האסונות דווקא בקרב האוכלוסייה הגברית, המיקוד נעשה על אלמנות. לא מדובר כמובן על אלמנות "VIP", כאלו שאיבדו את בן הזוג שלהן בתאונות דרכים, תאונות עבודה או במסגרת שירות משרד הביטחון- במקרים כאלו, ככל הנראה שיהיה גורם שיפצה על האסון, מבחינה כלכלית (ביטוח חובה, ביטוח לאומי, משרד הביטחון).

מכיוון שהסיכונים קיימים ולא ניתן להתעלם מהם, חשוב שכל אחד מאתנו שמבין כי יקיריו תלויים בפרנסתו לצורך מחייתם, ירכוש לעצמו ביטוח חיים על מנת להגן עליהם בצורה נאותה, בשעת הצורך.

כיצד ביטוח החיים מגן על משפחתנו?

אירוע מוות פתאומי (חלילה) של אחד המפרנסים העיקריים בבית, עשוי להוות מכה כלכלית בנוסף לטלטלה הרגשית שחווה המשפחה באותה תקופה קשה ומצערת. האיום על רמת החיים של המשפחה יכול לבוא לידי ביטוי בעיקר בחובות חד פעמיים שצריכים לשלם, בהוצאות הרגשיות שצפויות לעלות כדי לרומם את מצב הרוח הירוד, בהתחייבויות השוטפות- כל אלו עלולים לסכן את המשך קיומה של המשפחה ברמת החיים הנאותה שאליה הורגלו.

פוליסת ביטוח חיים מעניקה כיסוי ביטוחי למקרה פטירה מכל סיבה שהיא (למעט התאבדות בשנה הראשונה). הפיצוי מוענק למוטבים באופן חד פעמי לפי הסכום שנרכש. חשוב להבין כי מדובר בפוליסה מסוג פיצוי ולכן סכום הביטוח אינו תלוי  בסכומים אחרים שיהיו מגיעים למוטבים ממקורות אחרים ולא יתקזז עם אף פוליסה או קצבה אחרת. סכום הביטוח ישמור על ערכו בכך שהוא צמוד למדד המחירים לצרכן. לביטוח קיים תוקף: עד גיל 75.

ביטוח חיים נקרא בשפה המקצועית "ביטוח ריסק". זהו מוצר אחיד, פשוט להבנה, קל ליישום בשעת הצורך ועשוי להציל משפחות רבות מקטסטרופה כלכלית.

בכלכלה, מלמדים שחיסכון כספי אמתי צובר ריבית חיובית ושהשקעה נבונה עשויה להניב תשואה חיובית ריאלית לאורך זמן.

בפסיכולוגיה, מלמדים שחיסכון ברגשות אמתיים צובר "ריבית שלילית" ושהשקעה לא נבונה במעשי מרמה עשויה להניב "תשואה שלילית" לאורך זמן- כך כל שקל שהושקע/הורווח במרמה הוא שווה ערך ל- 75 אג' בלבד.

השתדלו לבצע פעולות, לא מתוך פחד ולא מתוך "מה יגידו אחרים", אלא מתוך כנות ויושרה – קודם עם עצמכם, על פי המצפן הפנימי שלכם ואחר כך עם אחרים.

כנראה לא סתם אנחנו מוכנים לשלם מחיר על מנת לא לאבד את ה"ערכים השמורים"- עושה הרושם כי בשקלול הכלכלי-רגשי בסופו של דבר זה די משתלם לנו.

עץ או פלי? על הפעם הראשונה! בלי לרמות- "נפל לי" (על מצפונכם…)

רוצים להמשיך ולהתעדכן במיטב הטיפים והמאמרים שיסייעו לכם לבנות עתיד כלכלי בטוח יותר? הירשמו כעת לניוזלטר ותחשפו לעוד תכנים איכותיים, בעלי ערך רב שיגיעו ישירות לתיבת המייל האישי שלכם.

נהנתם? שתפו עם אחרים

הרשמה לניוזלטר

פוסטים אחרונים

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

אל תוותרו על הג'וקר!

הכירו את חמש הטעויות הנפוצות ברכישת פוליסת ביטוח שכדאי לכם להימנע מהן החל מהפוליסה הבאה שתרכשו! מבוטחים רבים פועלים מתוך חוסר מודעות בזמן כריתת חוזה

קרא עוד »

להתעצם גם בזמן מחלה קשה

מחלה קשה לצערנו, עלולה להפתיע בכל יום שיכול להיראות לנו כשגרתי. המיחוש לסירוגין מצד שמאל, העיוות הפתאומי לצד ימין, תחושת החולשה מלמטה והסחרור מלמעלה- כל

קרא עוד »

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך