מה אנחנו מציעים

ניהול פיננסים

פוליסת חיסכון

כיום, בשל סביבת הריבית האפסית והאינפלציה הנמוכה, הבנקים נותנים על פיקדונות נזילים (ולפעמים גם לא) ריבית השואפת לאפס (במקרה הטוב 0.2% בשנה). מי שמעוניין לשמור על ערך כספו ושואף להרוויח תשואה נוספת, בהתאם לרמת הסיכון שלו, יבחר כמובן באפיקי השקעה אחרים. פוליסת חיסכון בבית השקעות או בחברת ביטוח (ללא רכיב ביטוח) היא פתרון נהדר לחיסכון נזיל, לטווח קצר, בינוני או ארוך, המעניק את האפשרות לקבל תשואה הולמת בהתאם לרמת הסיכון וגם יתרונות אחרים כמו: מעבר בין מסלולים ללא אירוע מס, השוואה נוחה בין חברות וכו'. אגב, היא איננה מוגבלת בסכום הפקדה (כמו בקופות גמל אחרות).

אז אם יש לכם כסף נזיל בעו"ש או בפיקדון בנקאי ואתם רוצים שהכסף יתחיל לעבוד בשבילכם, למה אתם מחכים? צרו קשר בהקדם על מנת שנוכל להבין יחד מהו המסלול הנכון ביותר עבורכם, בהתאם לרמת הסיכון שלכם. חשוב לזכור כי התשואה אינה מובטחת והיא משתנה בהתאם לטווח זמן החיסכון/השקעה ולמסלול הנבחר (מניות, אג"ח, כללי).

ואם כבר יש ברשותכם פוליסת חיסכון, זהו זמן מתאים לבצע בדיקה האם היא מנוהלת בצורה הטובה ביותר, האם אתם משלמים דמי ניהול הוגנים והאם המסלול בו אתם נמצאים תואם למטרות שלכם. 

 

קופת גמל להשקעה

כמיליארד שקלים כבר הספיקו להיכנס לקופות הגמל להשקעה מאז נובמבר 2016, המועד בו הן הושקו לראשונה. הציבור התחיל להבין ולהפנים את יתרונותיה הרבים של קופת הגמל להשקעה והוא מנצל זאת לטובתו. קופות הגמל להשקעה הן מוצר חיסכון פרטי ונזיל בכל עת, אלא שבנוסף לכך ישנה האפשרות לא למשוך את הכספים בטווח הקצר וליהנות מהטבות מס משמעותיות מאוד בטווח הארוך. מי שיקרא לפרטי פרטים את תקנון קופת הגמל להשקעה יבחין במהרה כי מדובר במוצר חיסכון בעל עדיפות ברורה בהתייחס לאפיקים דומים, בשל הנזילות, גמישות המעבר בין המסלולים, הטבות המס (אופציונאלי) ועוד יתרונות רבים כמו למשל

  1. ניתן לבחור בין מגוון מסלולי השקעה – סיכון נמוך, בינוני, גבוה, וכך להתאים את המסלול לגיל ולמטרות האישיות.
  2. פיקוח – קופת גמל להשקעה מפוקחת על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שבמשרד האוצר.
  3. נזילות  – בכל עת ניתן לתת הוראת משיכה של הכספים. תוך 4 ימי עסקים, הפעולה תבוצע והכסף יהיה בחשבון העו"ש שלכם.
  4. ניתן לקבל הלוואה על הכספים בתנאים נוחים – כספכם המושקע ישמש כערבון. בדרך כלל כשמצב הכלכלה במשק יציב ולא קיימים סיכונים ממשיים כמו למשל מגפת הקורונה, הגוף המנהל יאשר הלוואה עד 80% מכספם, בריבית מצוינת של פריים מינוס חצי. 
  5. דמי ניהול נמוכים וקבועים – דמי ניהול רק מהחיסכון! ללא דמי משמרת וללא עלויות של קניה ומכירה. בדרך כלל דמי הניהול ינועו בין 0.7-0.9 אחוזים (דמי הניהול נתונים למשא ומתן).

שימו לב, כל הטוב הזה מוגבל להפקדה של עד כ-71 אלף שקלים בשנה בלבד. 

מעוניינים שגם לכם תהיה קופת גמל להשקעה משלכם? אז למה אתם מחכים? היום זה קל מתמיד- אתם רק צריכים לצור קשר ולאחר בירור צרכים קצר נוכל להבין ביחד מהו המסלול הרלוונטי ביותר עבורכם. ואם כבר יש ברשותכם קופת גמל להשקעה, זהו זמן מתאים לבצע בדיקה האם היא מנוהלת בצורה הטובה ביותר, האם אתם משלמים דמי ניהול הוגנים והאם המסלול בו אתם נמצאים תואם למטרות שלכם. 

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא למעשה קופת גמל לשכירים וגם לעצמאים, שנועדה לחיסכון לטווח הבינוני-ארוך. מעצם כך שהיא מוגדרת כ"קופת גמל" היא מעניקה לחוסכים בה הטבות מס משמעותיות. היתרון הבולט שמייחד אותה משאר קופות הגמל ומוצרי השקעה אחרים הוא האפשרות לקבל את הטבות המס כבר לאחר 6 שנים מיום ההפקדה הראשונה ולא רק בגיל הפרישה, כלומר יהיה ניתן למשוך את כל הסכום שנצבר, באופן חד פעמי, בפטור מלא ממס רווח הון. מעבר לכך, לקרן השתלמות יתרונות רבים אחרים אשר ביניהם קיימת האפשרות לקבל על חשבון הכספים הלוואה בתנאים אטרקטיביים. מעוניינים שגם לכם תהיה קרן השתלמות משלכם? אז למה אתם מחכים? היום זה קל מתמיד- אתם רק צריכים לצור קשר ולאחר בירור צרכים קצר נוכל להבין ביחד מהו המסלול הרלוונטי ביותר עבורכם. ואם כבר יש ברשותכם קרן השתלמות, זהו זמן מתאים לבצע בדיקה האם היא מנוהלת בצורה הטובה ביותר, האם אתם משלמים דמי ניהול הוגנים והאם המסלול בו אתם נמצאים תואם למטרות שלכם. 

 

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים זוהי למעשה קופת גמל במעמד שכיר שהיא גם קופת ביטוח. כלומר, מעצם הגדרה ניתן להסיק שביטוח מנהלים לא נועד לעצמאים. אם אתם עצמאים, אל לכם לחשוש כי מגיעות לכם את אותן ההטבות שמגיעות לעצמאים רק שקראים להם בשם אחר: תגמולים לעצמאים. בביטוח מנהלים יכולים להשתלב 4 סעיפים: פיצויים (8.33%), תגמולי מעסיק (5%), תגמולי עובד (7%-5%) ואובדן כושר עבודה (2.5%). 

על מנת להבין מהם אחוזי ההפרשות ומרכיבי הביטוח האופטימליים עבורכם, כדאי לבצע בדיקה עוד היום. במהלך הבדיקה, אנו נתאים את ביטוח המנהלים הנכון ביותר לכם, כך שיוכל לשמש עבורכם גם כחיסכון עתידי מכבד וגם כביטוח הולם למקרה הצורך. 

 

קרן פנסיה

כל קרן פנסיה שנפתחה החל משנת 1995 מוגדרת כקרן פנסיה "חדשה". כלומר קרן פנסיה שנפתחה לפני מועד זה היא קרן פנסיה "ישנה". ההבדל העיקרי בין השתיים הוא שהקרנות הישנות התנהגו כ"קיבוץ" בעוד שהחדשות התנהגו כ"מושב", כלומר לא כל המרכיבים משותף לכלל העמיתים אלא רק מרכיבים מסוימים בודדים. קרן פנסיה חדשה מעניקה רשת ביטחון לחוסכים בכך שהמדינה מבטיחה ש- 30% מהכספים יניבו תשואה מובטחת בגובה 4.86%, על ידי אג"ח מיועדות.  

קיימים שני סוגים של קרנות פנסיה חדשות: מקיפה וכללית (משלימה). 

קרן הפנסיה המקיפה– מעניקה כיסוי לשלושה מצבי שכר: 

  1. שכר לגיל הפרישה– פנסיית זקנה (67 לגברים ו-64 לנשים).
  2. שכר לאבדן הכנסה כתוצאה מתאונה או מחלה – פנסיית נכות.
  3. שכר למקרה פטירה – פנסיית שאירים, לטובת שמירה על רמת החיים של התא המשפחתי במצב של אבדן ההכנסה בעקבות אירוע פטירה, חלילה. 

לעומת זאת, קרן הפנסיה הכללית– מעניקה בעיקר חיסכון לטווח ארוך, לגיל הפרישה ולא קיים בה רכיב ביטוח. קרן זו תקבל בדר"כ הפקדות חד פעמיות או הפקדות ש"גולשות" מעבר לתקרת ההפקדה המקסימלית שניתן לבצע לקרן המקיפה. 

קרן הפנסיה המקיפה מתנהלת באופן הבא (משמאל לימין):

חיסכון לפרישה

(ממנו נגבים עד 0.5% ד"נ שנתיים)

גביית עלות הסיכונים

(נכות ושאירים)

גביית דמי ניהול
מההפקדה החודשית

(עד 6%)

קבלת תקבול חודשי

בואו נבחן ביחד מהו התקבול האופטימלי, מהם דמי הניהול ההוגנים שאתם צריכים לשלם, מהו אחוז ההפרשה האידאלי עבור רכישת סיכוני נכות ושאירים ואולי הכי חשוב, נבין האם אתם חוסכים מספיק לגיל הפרישה. זהו זמן מצוין לבצע בדיקה וסדר בחסכונות הפנסיוניים שלכם.

 

 צרו קשר כעת ונתחיל לצעוד בדרך הנכונה לעתיד מבטיח.

האחרונים מהבלוג

מאמרים

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

מעוניינים כבר היום להתחיל לתכנן את עתידכם?

צרו קשר כעת- שיחת וואטסאפ ללא עלות! כל שינוי גדול מתחיל בצעד אחד קטן- צעד שבעזרתו נוכל להבין יחד מהן תכניות הביטוח החיסכון וההשקעה המתאימות ביותר לך.

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך