מה אנחנו מציעים

תכנון פיננסי וניהול פרישה

מתי בפעם האחרונה חשבתם ושאלתם את עצמכם:
"מהו הסכום החודשי שאתו אני אהיה מסוגל לחיות בגיל הפרישה, כשכבר לא אוכל להמשיך לעבוד?"

סוף מעשה במחשבה תחילה. הליך תכנון פיננסי הוא חשוב מאין כמותו על מנת שנוכל להעריך נכון ולתאם ציפיות (לפחות עם עצמנו) לגבי העתיד שלנו ושל משפחתנו. לכל אחד מאתנו יש רצונות, מטרות, יעדים, שאיפות ואם לא נתכנן את הדרך להשגת כל אלו, רוב הסיכויים שלא נצליח להשיגם. 

בהליך התכנון הפיננסי מתבצע ליווי אישי ארוך טווח, מתוך הבנה שעל ידי אינטרס משותף ניתן יהיה להגיע לתוצאות האופטימליות. הפגשת כל הנכסים (הפנסיונים, הפיננסים והבלתי סחירים) עם כל המטרות והיעדים האישיים והמשפחתיים סוללת לנו הדרך לכל התוצאות שחלמנו להשיג. 

אף על פי שאנחנו צריכים לחסוך מספיק כסף לגיל הפרישה, עלינו לדעת גם ליהנות מהדרך ולצבור חוויות: לטייל בחו"ל באזורים מרהיבים, לרכוש השכלה מספקת, לנהוג ברכב שתמיד רצינו,  לגור בדירה באזור המועדף עלינו, להתחתן באולם שמרגש אותנו, לגדל ילדים באופן שתמיד חלמנו ואולי להקים עסק משלנו. על מנת שנוכל להגשים כל אירוע כזה, נצטרך לייעד מראש סכום כסף מתאים על פי הערכה נכונה. עלינו לבצע זאת בזמן הנכון אחרת, אנחנו עלולים להיקלע למצוקה כלכלית. משום שיעדים אלו משתנים כל העת על פי מציאות חיינו, החשיבות של תכנון וליווי מתמשך הולכת וגוברת. 

כאשר אדם מחליט לפרוש לגמלאות (זה יכול להיות בכל גיל) הוא יודע שהוא הופך להיות מצרכן ויצרן, לצרכן בלבד. כלומר, הוא ממשיך לצרוך כמעט באותו אופן, אך מנגד, כבר ממש אינו מכניס את אותה המשכורת. לקראת אותו אירוע מכונן עולה החשיבות לרכז את כל מגוון הנכנסים שצברנו עד כה, כמו למשל: דירה להשקעה, תיק השקעות, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחים וכו'. על ידי ריכוז נכון של כלל הנכסים ניתן יהיה לתכנן ולייצר לנו, בדרך פאסיבית, את גובה המשכורת החודשית הנדרשת לנו לצורך מחיה שוטפת והוצאות מותרות כמו: טיולים, רכב, מתנות לנכדים ועוד. 

שימו לב, לאורך כל תקופת החיסכון ובמיוחד לקראת תקופת הפרישה- אם תקבלו שירות ממומחה בתחום הפיננסי בלבד, כנראה שהדגש על הנכסים הפנסיוניים שלכם יידחק לפינה וכן להפך, אם תקבלו שירות ממומחה בתחום הפנסיוני בלבד, כנראה שהדגש על הנכסים הפיננסים שלכם יידחק לפינה. לכן, חשוב מאוד לקבל הכוונה ממומחה דואלי, כלומר שיהיה בעל הבנה מעמיקה גם בעולם הפיננסי וגם בעולם הפנסיוני. כי רק על ידי השילוב הנכון ביניהם באופן מותאם אישית לצרכיכם, תוכלו לקבל נקודת מבט ראויה ומדויקת לגבי מכלול הנכסים והאפשרויות העומדות לרשותכם בדרך להשגת היעדים והמטרות שלכם.

האחרונים מהבלוג

מאמרים

הכריש תוקף את הפנסיה שלכם

קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, לכן כדאי לכל שכיר או עצמאי להשקיע מעט זמן על מנת לגלות ולהבין האם אותו

קרא עוד »

מעוניינים כבר היום להתחיל לתכנן את עתידכם?

צרו קשר כעת- שיחת וואטסאפ ללא עלות! כל שינוי גדול מתחיל בצעד אחד קטן- צעד שבעזרתו נוכל להבין יחד מהן תכניות הביטוח החיסכון וההשקעה המתאימות ביותר לך.

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות הראשונים להתעדכן בכל השירותים המיוחדים, המוצרים החדשניים וההטבות השוות? הירשמו כעת! טיפים, עדכונים ומאמרים מקצועיים, ישירות לתיבת המייל הפרטית שלך