תכנון פיננסי לעצמאיים

במדינת ישראל, מעל 40 אלף (!) עסקים קטנים ובינוניים נסגרים מידי שנה. בשנת 2020 המאתגרת (קורונה טיים), מספר זה לצערנו צפוי לגדול בהרבה. הכי קל יהיה להאשים אחרים- ביטוח לאומי, מע"מ, מס הכנסה, הממשלה… אך בלא מעט מקרים, לבעל העסק ישנה אחריות גדולה לא פחות מאותם המוסדות הממשלתיים. היעדר תכנית עסקית ברורה ומדויקת היא אחת הסיבות המרכזיות לכישלון של לא מעט עסקים. תכנון פיננסי-פנסיוני הוא החלק המעשי של התכנית העסקית ומטרתו העיקרית היא להבין איך מתוך הרווחים של העסק ניתן לבצע הקצאה נכונה של נכסים שיאפשרו לנו להגיע להישגים עסקיים לצד ביטחון אישי, כלכלי ותעסוקתי. במהלך התהליך אנו משיגים יחד את המטרה על ידי שילוב מדויק בין תכניות חיסכון והשקעה שיסייעו לנו במינוף העסק, לתכניות ביטוח שיגנו עלינו בשעת הצורך. 

שלב

01

תיאום ציפיות- ניתוח והבנה של המצוי ותכנון הרצוי

בשלב זה, ניתן דגש על הפעולות הפיננסיות שנעשו עד כה ונבין לעומק מהן הפעולות המקדמות שכדאי לשמר ומהן הפעולות המעכבות שכדאי לשפר. אנו נסתכל ביחד על התמונה הרחבה הכוללת התחייבויות עתידיות ונכסים קיימים (פנסיוניים, פיננסים ופיזיים): נדל"ן, תזרים מזומנים, חסכונות, הלוואות, מיסוי, השקעות, ביטוחים ועוד. על פי מיפוי התמונה הפיננסית המדויקת, נוכל לתכנן יחד בצורה מיטבית כיצד לקדם את העסק ולהביאו למצב של רווחיות מקסימלית. 

אנו נבחר בקפידה את בית ההשקעות, חברת הביטוח וחברת ניהול הפנסיה המתאימות ביותר לך ולצרכים שלך. אנו נגדיר במדויק מהן המטרות שלנו ומה ייחשב בעינינו כ"הצלחה". 

שלב

02

ביצוע פעולות אקטיביות- מעבר מהתאורטי למעשי

בשלב זה, ניתן דגש על יישום הפעולות הנדרשות לקידום רווחיות העסק. אנו נעבור ונמלא יחד את כל הטפסים הרלוונטיים לתהליך, נעביר אותם בהתאם לבתי ההשקעות ולחברות הביטוח שבהן בחרנו. לאורך כל התהליך, ילוו אותנו אנשי תפעול אשר יבצעו מעקב תפעולי שוטף מול הגופים על מנת לבדוק כי כל הפרטים התקבלו והוזנו במערכות הרלוונטיות כפי שצריך.   

שלב

03

מעקב אחר ההצלחה- ליווי וסיוע שוטף בקריאת הנתונים

בשלב זה, התכניות הפיננסיות והפנסיוניות שאותן בחרנו בקפידה הוקמו במערכות של חברות הביטוח והפיננסים. באתרי האינטרנט של החברות ניתן לעקוב ולבקר באופן שוטף אחר התשואות, המסלולים, התשלומים וכמובן לקבל מידע על המון פרטים נוספים. אחת ל-3 חודשים (רבעון) נשלחים במייל או בדוא"ל דו"חות רבעוניים מסכמים, ואחת לשנה נשלחים דו"חות שנתיים מסכמים. המידע המצוי באתרי האינטרנט מעט מורכב עבור אדם שאיננו בקיא מספיק בעולם הביטוח או הפיננסים ולכן, אחת לרבעון אנו נבצע יחד מעבר על דו"חות הביטוח והפיננסים ונבחן עד כמה התקרבנו בשלושת החודשים החולפים ל"הצלחה" המיוחלת. בהצלחה.

עצמאיים יקרים, לאחר שהבנתם את גודל פוטנציאל ההצלחה שמעניקה לכם פעולת התכנון הפיננסי, נותר לכם רק לבחור לבצע אותה בהקדם.